OSP Słubice
Uroczystości Bożego Ciała w Parafii w Słubicach

Uroczystości Bożego Ciała w Parafii w Słubicach

Dziś, 26 maja w samo południe rozpoczęła się Msza Święta w Kościele parafialnym w Słubicach, która była głównym punktem uroczystości Bożego Ciała.

W tej uroczystości udział wzięli również strażacy ochotnicy: poczty sztandarowe OSP w Słubicach (Marek Bogiel, Sebastian Margol, Tomasz Zwierzchowski) i OSP w Sielcach, druhowie z OSP w Słubicach, OSP w Łaziskach, OSP w Grzybowie i OSP w Słubicach oraz Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej pod batutą Kapelmistrza, druha Szymona Ogrzebacza. Poczty sztandarowe poprowadził Komendant Gminny ZOSP RP w Słubicach - Wiesław Cichosz, a pododdział strażaków , Wiceprezes Zarządu Oddziału Gminnego, Prezes OSP w Słubicach - Marek Tarka.

Tradycyjnie po zakończeniu Eucharystii odbyła się procesja do ołtarzy rozlokowanych w różnych miejscach Słubic. Pierwszy z ołtarzy ulokowany był przy naszej strażnicy, kolejne przy Gminnej Bibliotece Publicznej i osiedlu za domem nauczyciela, a ostatni przy kościele parafialnym.

Procesja poruszała się ulicami, co powodowało pewne utrudnienia w ruchu drogowym. O bezpieczeństwo i płynność ruchu dbali nasi druhowie.

Po zakończeniu uroczystości ołtarz przy naszej strażnicy został zdemontowany, a kwiaty, które wchodziły w jego skład zostały zawiezione na cmentarz i złożone na grobach naszych zmarłych druhów, spoczywających na cmentarzu parafialnym w Słubicach.

Dołącz do nas
Google+