OSP Słubice
Gminny Dzień Strażaka 2016

Gminny Dzień Strażaka 2016

4-go maja przypada Międzynarodowy Dzień Strażaka - święto wszystkich strażaków.

Wczoraj, 7-go maja o godzinie 16:00, w Kościele Parafialnym w Słubicach rozpoczęły się obchody Gminnego Dnia Strażaka w Słubicach.

Głównym punktem była Msza Święta odprawiona w intencji strażaków. Podczas Mszy obecne były poczty sztandarowe jednostek OSP w Słubicach, OSP w Piotrkówku i OSP w Juliszewie oraz druhowie z jednostek OSP w Słubicach, OSP w Łaziskach, OSP w Juliszewie, OSP w Grzybowie, OSP w Piotrkówku i OSP w Wiączeminie Polskim. Uroczystą oprawę nadawała Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Słubicach.

Po zakończeniu Eucharystii pododdział przemaszerował do strażnicy OSP w Słubicach, gdzie miała miejsce część oficjalna uroczystości oraz poczęstunek.

W uroczystościach udział wzięli: Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP, Wójt Gminy Słubice - Krzysztof Dylicki, Komendant Gminny - Wiesław Cichosz, Wiceprezes, Prezes OSP w Słubicach - Marek Tarka, Członek Zarządu Oddziału Gminnego, Radny Rady Powiatu Płockiego - Józef Walewski, Przewodnicząca Rady Gminy - Katarzyna Milczarek oraz delegacja Koła Gospodyń Wiejskich w Słubicach.

W czasie tej uroczystości poczet sztandarowy naszej jednostki stanowili: Marek Bogiel, Krzysztof Dobaczewski i Sebastian Chaber.

Foto: Przemysław Adamowicz

Dołącz do nas
Google+