OSP Słubice
6. rocznica Katastrofy Smoleńskiej przy pomniku 96 dębów w Grzybowie

6. rocznica Katastrofy Smoleńskiej przy pomniku 96 dębów w Grzybowie

6 lat temu, pod Smoleńskiem rozbił się samolot rządowy z Parą Prezydencką na pokładzie.

Dziś, 9 kwietnia, w miejscu pamięci, przy pomniku 96 dębów w Grzybowie, odbyły się symboliczne uroczystości zorganizowane przez Fundację "Wieś Ekologiczna" im. Św. Franciszka z Asyżu, Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Ziemi Iłowskiej oraz przy wsparciu Samorządu Gminy Słubice oraz naszej jednostki.

W obchodach udział wzięli m.in. generał broni Sławomir Dygnatowski, Wójt Gminy Słubice - Krzysztof Dylicki, Przewodnicząca Rady Gminy Słubice - Katarzyna Milczarek, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Słubice - Mariusz Bartos, Radni Gminy Słubice, Przedstawiciele Fundacji i Stowarzyszenia, poczty sztandarowe OSP Słubice (Tomasz Zwierzchowski, Piotr Bogiel, Sebastian Chaber), OSP Juliszew i OSP Wiączemin Polski oraz druhowie z jednostek OSP Słubice (Marek Tarka, Rafał Górecki i Michał Dylicki), OSP Juliszew, OSP Wiączemin Polski i OSP Grzybów. Dodatkowo w przygotowaniach do uroczystości uczestniczyli nasi druhowie: Andrzej Markiewicz, Marek Bogiel, Przemysław Adamowicz i Dominik Mićkowski.

Uroczystość poprowadził Historyk, właściciel Pałacu w Słubicach - Sławomir Ambroziak, a głos zabierali m.in. generał Sławomir Dygnatowski oraz Wójt Gminy Słubice - Krzysztof Dylicki. Następnie delegacje złożyły symboliczne wiązanki kwiatów.

Całość uświetniła Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Słubicach pod kierunkiem Kapelmistrza - Druha Szymona Ogrzebacza.

Ostatnim punktem był ogólny poczęstunek, w skład którego weszła tradycyjna wojskowa grochówka, przygotowany przez druhów z naszej jednostki pod kierunkiem Wiceprezesa Andrzeja Markiewicza.

Przed rozpoczęciem uroczystości w Grzybowie, generał wspólnie z Wójtem Gminy Słubie odwiedzili również Kopiec Powstańców Styczniowych w Słubicach.

Dołącz do nas
Google+