OSP Słubice
Rezurekcyjna Msza Święta

Rezurekcyjna Msza Święta

Zwieńczeniem Wielkiego Tygodnia jest Niedziela Wielkanocna, w którą tradycyjnie odprawiana jest Rezurekcyjna Msza Święta.

Wczoraj, 27 marca, punktualnie o godzinie 6:00, w Kościele Parafialnym w Słubicach odbyła się Rezurekcja, w której uczestniczyli również druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych ze Słubic, Łazisk, Grzybowa i Sielc oraz poczty sztandarowe OSP w Słubicach (Marek Bogiel, Krzysztof Dobaczewski, Michał Dylicki) i OSP w Sielcach. Dowódcą sztandarów był Komendant Gminny ZOSP RP w Słubicach - Wiesław Cichosz, a dowódcą pododdziału Wiceprezes ZOG ZOSP RP w Słubicach, Prezes OSP w Słubicach - Marek Tarka. Odpowiednią oprawę uroczystości nadawała również Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Słubicach pod batutą Kapelmistrza Szymona Ogrzebacza.

Rezurekcja rozpoczęła się od procesji dookoła kościoła. Następnie druhowie uczestniczyli we Mszy Świętej.

Po zakończeniu Eucharystii pododdział przemaszerował z Kościoła do strażnicy OSP w Słubicach, gdzie odbyło się tradycyjne spotkanie wielkanocne strażaków. W strażackim śniadaniu obok druhów uczestniczyli również: Proboszcz Parafii w Słubicach - Ksiądz Roman Batorski, Kanonik - Ksiądz Ryszard Chludziński, Wójt Gminy Słubice - Krzysztof Dylicki oraz Przewodnicząca Rady Gminy Słubice - Katarzyna Milczarek.

Spotkanie rozpoczęło się od modlitwy i poświęcenia potraw. W czasie trwania śniadania krótki występ artystyczny przygotowała również Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Słubicach.

Dołącz do nas
Google+