OSP Słubice
50-lecie OSP Juliszew

50-lecie OSP Juliszew

Obok działalności typowo ratowniczej, jednostki OSP tworzą jedną wielką rodzinę, której członkowie wzajemnie uczestniczą w ważnych dla siebie uroczystościach.

Dziś, 22 sierpnia w godzinach popołudniowych uczestniczyliśmy w uroczystych obchodach 50-lecia istnienia jednostki OSP Juliszew, członka Związku ZOSP RP z gminy Słubice.

W uroczystościach uczestniczył poczet sztandarowy w składzie: Marek Bogiel, Andrzej Markiewicz i Zenon Zieliński oraz Orkiestra Dęta OSP Słubice.

Obchody rozpoczęła Msza Święta odprawiona w Kościele Parafialnym pw. Św, Michała Archanioła w Zycku Polskim, podczas której modlono się w intencji strażaków.

Następnie druhowie oraz zaproszeni goście przejechali na miejsce uroczystości przy strażnicy OSP Juliszew. W uroczystościach udział wzięli m.in. Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Słubicach - Józef Walewski, Komendant Gminny ZOSP RP - Wiesław Cichosz, Wójt Gminy Słubice, Sekretarz Zarządu Oddziału Gminnego - Krzysztof Dylicki, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Płockiego, Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Płocku - Adam Sierocki, Przedstawiciel Komendanta Miejskiego PSP w Płocku, Przedstawicielka Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika, Dyrektor Mazowieckiego Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy w Płocku - Agnieszka Sulkowska, Przewodnicząca Rady Gminy Słubice - Katarzyna Milczarek, Radny Rady Gminy Słubice i tego terenu - Marek Dąbek, Poczty Sztandarowe i druhowie z jednostek: OSP Słubice, OSP Juliszew, OSP Wiączemin Polski, OSP Piotrkówek i OSP Gąbin.

Podczas części oficjalnej wręczone zostały medale oraz odznaczenia dla zasłużonych druhów z jednostki. Miłym akcentem było wręczenie Medalu Pamiątkowego Pro Masovia, nadanego jednostce OSP Juliszew przez Marszałka Województwa Adama Struzika. Wnioskodawcą tego szczególnego odznaczenia był Poseł na Sejm Rzeczypospolitej - Piotr Zgorzelski.

Uroczystość zakończył wspólny poczęstunek przygotowany przez druhów z Juliszewa dla zaproszonych gości oraz delegacji z zaprzyjaźnionych jednostek.

Dołącz do nas
Google+