OSP Słubice
Odpust parafialny

Odpust parafialny

Tradycyjnie co rok, w dzień Święta - Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w Parafii Słubice odbywa się odpust parafialny.

Dziś, 15 sierpnia w samo południe uczestniczyliśmy w uroczystej, odpustowej Mszy Świętej, która odprawiona została przy Kościele. Kościół parafialny w Słubicach poświęcony jest właśnie Najświętszej Maryi Pannie. Od kilku lat odpust połączony jest z dożynkami parafialnymi

W uroczystych obchodach uczestniczyli m.in: poczty sztandarowe OSP Słubice, w składzie Marek Bogiel, Krzysztof Dobaczewski, Michał Dylicki i OSP Sielce, druhowie z OSP Słubice, OSP Łaziska, OSP Grzybów i OSP Sielce oraz Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Słubicach. Dowódcą pododdziału był Komendant Gminny ZOSP RP w Słubicach - Wiesław Cichosz, a w skład pododdziału wszedł m.in. Wiceprezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Słubicach - Marek Tarka.

Zakończeniem Eucharystii była procesja oraz podziękowania, które Proboszcz Parafii w Słubicach - Ksiądz Roman Batorski złożył m.in. Strażakom, Orkiestrze Dętej, Zespołowi Ludowemu "Grzybowianki" oraz Wójtowi Gminy Słubice - Krzysztofowi Dylickiemu.

Dołącz do nas
Google+