OSP Słubice
Iście strażacki ślub!

Iście strażacki ślub!

Zawarcie związku małżeńskiego jest dla każdego nowożeńca wyjątkowym wydarzeniem, ślub strażaka jest również wyjątkowym wydarzeniem dla jego jednostki, ale prawdziwie wyjątkowo robi się wtedy gdy w związek małżeński wstępuje druh i druhna z jednej jednostki.

Dziś, 18 lipca w Kościele Parafialnym w Gąbinie miała miejsce wyjątkowa uroczystość. W związek małżeński wstąpili Ewa Puternicka oraz Jakub Ziółkowski, którzy są członkami, zaprzyjaźnionej z nami, Ochotniczej Straży Pożarnej w Gąbinie.

Wspólnie z druhami z OSP Gąbin oraz OSP Topólno postanowiliśmy ubarwić to wydarzenie w sposób wyjątkowo strażacki. Zorganizowana została kolumna pojazdów pożarniczych, która najpierw eskortowała Pana Młodego do domu Panny Młodej, następnie obydwoje do Kościoła, a po zakończeniu ceremonii ślubnej do sali weselnej, która mieściła się w strażnicy OSP Gąbin. W skład orszaku poruszającego się dzisiejszego dnia po ulicach Gąbina weszły 3 motocykle z OSP Gąbin oraz 8 samochodów bojowych: SLOp Nissan Nawarra OSP Gąbin, SLOp Toyota Hilux OSP Słubice, SLOp Nissan Patrol OSP Topólno, SLRt Mercedes Sprinter OSP Gąbin, GBM Star 266 OSP Gąbin, GCBA Jelcz004 OSP Gąbin, GCBA MAN TGM OSP Gąbin oraz SCRd z firmy ZYG-POL z Gąbina.

Przy Kościele na Ewę i Jakuba czekała następna niespodzianka, powitała ich Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Gąbinie, która uczestniczyła również w dalszej części uroczystości.

Po zakończeniu Eucharystii na Parę Młodą czekała kolejna niespodzianka, a mianowicie szpaler, którzy przygotowali strażacy oraz życzenia. Życzenia, okolicznościowy adres i symboliczne kwiaty wręczyli również druhowie z naszej jednostki. Następnie w eskorcie motocykli oraz samochodów operacyjnych Nowożeńcy udali się w podróż do sali weselnej, która mieściła się w sąsiadującej z kościołem strażnicy. Przejazd nie odbył się bez przeszkód, ponieważ na Ewę i Jakuba czekała tradycyjna strażacka brama weselna przygotowana przez druhów z OSP Gąbin.

Po zakończeniu części strażackiej, Nowożeńcy udali się na uroczystość weselną, a strażacy się na poczęstunek przygotowany przez druhów z OSP Gąbin.

W dniu dzisiejszym jednostkę OSP Słubice reprezentowali: Krzysztof Dobaczewski, Michał Dylicki, Andrzej Dobaczewski, Sebastian Chaber oraz Tomasz Zwierzchowski.

Dołącz do nas
Google+