OSP Słubice
Numery Twoich przyjaciół

Numery Twoich przyjaciół

Profilaktyka przeciwpożarowa, informowanie o zagrożeniach oraz sposoby odpowiedniego zachowania się podczas zaistnienia zagrożenia, są to tematy bardzo ważne, a im częściej są one poruszane tym lepiej.

Dziś, 15 lipca w Auli Państwowej Szkoły Muzycznej w Płocku, odbyło się spotkanie w ramach Ogólnokrajowego Programu Profilaktyki Przeciwpożarowej pod hasłem "Numery Twoich przyjaciół 998, 112", w którym udział wzięli m.in. druhowie z naszej jednostki.

Spotkanie prowadzone przez oficera Państwowej Straży Pożarnej podzielone było na dwie części: część merytoryczną oraz część artystyczną. Podczas części merytorycznej obok monologu na temat bezpieczeństwa zebrani obejrzeli również film edukacyjny na temat niebezpiecznych sytuacji. W filmie zaprezentowane zostały sposoby zachowania podczas wystąpienia zagrożenia. Podstawową reakcją jest zgłoszenie zdarzenia na numer alarmowy 998 lub 112, czyli numer Straży Pożarnej lub ogólny numer alarmowy. Należy to robić spokojnie i zgodnie z przyjętymi zasadami, a przede wszystkim postępować zgodnie z instrukcjami dyżurnego. Wielokrotnie podkreślane było, iż zawsze lepiej wykonać jeden telefon alarmowy za dużo niż jeden za mało.

Podczas części artystycznej widzowie mogli obejrzeć humorystyczne przedstawienie pod tytułem "Cud medyczny w Wilkowyjach", który przygotowali artyści znani z kultowego serialu telewizyjnego "Ranczo" - Solejuk, Hadziuk, Wezół oraz Wezółowa. W przedstawieniu nie zabrakło również motywu kultowej, serialowej "ławeczki" oraz wielu przyjemnych dla ucha humorystycznych piosenek. Podsumowaniem tej części była sentencja, iż sposobem na zdrowie oraz długie życie jest zwyczajny, szczery i bezinteresowny uśmiech do drugiego człowieka.

Dołącz do nas
Google+