OSP Słubice
50 lat OSP Wiączemin Polski

50 lat OSP Wiączemin Polski

Każdy jubileusz jest wyjątkowym wydarzeniem, jeszcze bardziej wyjątkowo jest kiedy jubileusz dotyczy Ochotniczej Straży Pożarnej, a szczególnie pół wieku istnienia jednostki.

Wczoraj, 5 lipca w Wiączeminie Polskim odbył się piknik rekreacyjno-rozrywkowy pn. „Powitanie Lata”, połączony z jubileuszem 50-lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Wiączeminie Polskim.

W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście, m.in.: Prezes Zarządu Głównego ZOSP RP – Waldemar Pawlak, Poseł na Sejm RP, Przewodniczący Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej – Piotr Zgorzelski, Starosta Płocki – Mariusz Bieniek, Przewodniczący Rady Powiatu Płockiego – Lech Dąbrowski, Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Płockiego – Adam Sierocki, Wójt Gminy Słubice – Krzysztof Dylicki, Przewodnicząca Rady Gminy Słubice – Katarzyna Milczarek, Wiceprezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP, Prezes OSP Słubice – Marek Tarka, Wójt Gminy Iłów – Roman Kujawa, Przedstawiciel Komendanta Miejskiego PSP w Płocku – Kapitan Edward Mysera, Przedstawicielka Biura Terenowego ZOSP RP w Płocku – Urszula Białoskórska, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Świniarach – Jolanta Sokołowska, delegacje z zaprzyjaźnionych jednostek, sponsorzy i lokalne społeczeństwo. Na Pikniku pojawili się również motocykliści Rajdu Katyńskiego. Prowadzącym uroczystość był Naczelnik OSP Wiączemin Polski – Ryszard Olczak, a dowódcą uroczystości – Komendant Gminny ZOSP RP – Wiesław Cichosz, który poprowadził poczty sztandarowe i pododdziały. W skład pocztu sztandarowego OSP Słubice weszli: Marek Bogiel, Krzysztof Dobaczewski i Rafał Górecki. Rys historyczny jednostki przybliżyła Małgorzata Ciochosz.

Uroczystość rozpoczęła sią Mszą Świętą odprawioną przez Proboszcza Parafii pw. Św. Michała w Zycku – Księdza Stanisława Pakiełę, w intencji Strażaków Ochotników. Miłym gestem było przekazanie „tacy” na rzecz jednostki OSP Wiączemin Polski. Po Eucharystii nastąpiło uroczyste otwarcie i powitanie zaproszonych gości. Główną częścią jubileuszu był uroczysty apel oraz wręczenie odznaczeń i wyróżnień. Apel rozpoczął się i zakończył meldunkiem złożonym przez Dowódcę Uroczystości Wiesława Cichosza, Wiceprezesowi Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Słubicach – Markowi Tarce. Wręczone zostały Złote, Srebrne i Brązowe Medale Za Zasługi dla Pożarnictwa oraz Odznaki „Strażaka Wzorowy”. Wyjątkowym momentem było wręczenie medalu pamiątkowego Pro Masovia dla jednostki, którego dokonali Waldemar Pawlak i Piotr Zgorzelski. Na wniosek tego ostatniego medal został przyznany przez Marszałka Województwa Mazowieckiego – Adama Struzika Następnie głos zabierali zaproszeni goście, kolejno: Piotr Zgorzelski, który został mile zaskoczony i obdarowany bukietem kwiatów od społeczeństwa Wiączemina i Strażaków, bukiet wręczyła Krystyna Ciastek; Waldemar Pawlak, Roman Kujawa, Mariusz Bieniek, Lech Dąbrowski, Edward Mysera, Urszula Białoskórska, Jolanta Sokołowska oraz Wójt Gminy Słubice – Krzysztof Dylicki, który wspólnie z Przewodniczącą Rady Gminy Słubice – Katarzyną Milczarek wręczyli, poświęcony podczas Mszy Świętej, obraz z wizerunkiem Świętego Floriana.

Uroczystość swoimi występami uświetniała Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Słubicach pod batutą Kapelmistrza – Szymona Ogrzebacza.

Podczas Pikniku nie zabrakło również innych atrakcji. Po zakończeniu części oficjalnej zebrani wysłuchali występów artystycznych: koncertu sygnalistów Koła Łowieckiego „Kampinos” oraz Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Słubicach. Dodatkowo na wszystkich przybyłych czekała zabawa integracyjna, pieczeń z dzika oraz grochówka „prosto z kotła”.

Poniżej można obejrzeć relację wideo z tego wydarzenia. Jest ona podzielona na 21 części.

Dołącz do nas
Google+