OSP Słubice
Uroczystości Bożego Ciała

Uroczystości Bożego Ciała

Tradycyjnie jak co roku strażacy ochotnicy z jednostek parafii Słubice uczestniczą w uroczystościach Bożego Ciała, których głównym elementem jest procesja.

Dziś, 4 czerwca, w samo południe odbyła się uroczysta Msza Święta z okazji Bożego Ciała, odprawiona w Kościele Parafialnym pw. Św. Marcina w Słubicach. Uczestniczyły w niej poczty sztandarowe jednostek: OSP Słubice (w składzie: Marek Bogiel, Krzysztof Dobaczewski i Sebastian Chaber) oraz OSP Sielce i druhowie z jednostek: OSP Słubice (Zenon Zieliński, Sebastian Margol, Stanisław Kornacki, Krzysztof Kaczmarek, Paweł Robak, Mariusz Robak, Andrzej Markiewicz, Marek Tarka i Tomasz Zwierzchowski), OSP Łaziska i OSP Grzybów. Dowódcą pocztów Sztandarowych był Komendant Gminny ZOSP RP w Słubicach - Wiesław Cichosz, a dowódcą pododdziału - Wiceprezes ZOG ZOSP RP w Słubicach - Marek Tarka. Całość uroczystości uświetniała Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Słubicach pod batutą Kapelmistrza - Szymona Ogrzebacza.

Po Eucharystii odbyła się procesja do 4 ołtarzy usytuowanych odpowiednio przy Strażnicy OSP Słubice, Gminnej Bibliotece Publicznej w Słubicach, osiedlu "za szkołą" oraz Kościele Parafialnym w Słubicach.

Całość przedsięwzięcia wymagała również odpowiedniej organizacji ruchu oraz jego zabezpieczenia, za co odpowiadali również druhowie z naszej jednostki (Michał Dylicki, Andrzej Dobaczewski, Rafał Górecki, Piotr Bogiel, Jacek Górecki, Grzegorz Ryfa i Piotr Kaczmarek).

Po zakończeniu uroczystości, kwiaty znajdujące się przy ołtarzu zlokalizowanym przy naszej strażnicy, zostały złożone na pomnikach druhów z naszej jednostki, którzy odeszli na wieczną służbę.

Dołącz do nas
Google+