OSP Słubice
Trening czyni mistrza

Trening czyni mistrza

Sztandar - poczet sztandarowy jest reprezentantem społeczności jednostki, a niejednokrotnie również gminy czy powiatu, dlatego bardzo ważne jest umiejętne zachowanie, zgodne z ceremoniałem, podczas różnych uroczystości.

Dziś, 23 maja, w Gąbinie odbyło się szkolenie mające na celu przypomnieć oraz nauczyć prawidłowego zachowania strażaków podczas uczestnictwa w uroczystościach, zarówno strażackich i państwowych jak i kościelnych. Podstawy odpowiedniego postępowania są niezbędne do odpowiedniego i godnego uczestnictwa pocztów sztandarowych.

W tych ćwiczeniach wzięli również udział przedstawiciele naszej jednostki: Prezes - Marek Tarka, Naczelnik - Krzysztof Dobaczewski, Sekretarz - Michał Dylicki oraz Tomasz Zwierzchowski. Ponadto naszą gminę reprezentowali również przedstawiciele OSP Juliszew.

Niestety z uwagi na niesprzyjającą pogodę ćwiczenie przeniesione zostały do garaży jednostki OSP Gąbin, gdzie niestety nie było wystarczająco dużo miejsca aby swobodnie trenować zachowanie w marszu. Nie mniej jednak ćwiczenia były bardzo ważne i pomocne. Przeprowadzili je strażacy Państwowej Straży Pożarnej z jednostek ratowniczo gaśniczych z Płocka.

Dołącz do nas
Google+