OSP Słubice
Gminny Dzień Strażaka

Gminny Dzień Strażaka

4 maja jest wyjątkowym dniem dla strażaków, ponieważ to własnie tego dnia w Kościele Katolickim wspomina się Św. Floriana - Patrona Strażaków. Dzień ten obchodzony jest jako oficjalny Międzynarodowy Dzień Strażaka.

W przeddzień tego święta, 3-go maja, w Słubicach odbył się I Gminny Dzień Strażaka, którego współorganizatorem i pomysłodawcą była nasza jednostka.

Uroczystość rozpoczęła się od uroczystej Mszy Świętej odprawionej przez Księdza Proboszcza Romana Batorskiego w Kościele Parafialnym pw. Św. Marcina w Słubicach. W trakcie jej trwania modlono się za strażaków ochotników niosących pomoc i ratunek potrzebującym oraz za tych, którzy to czyniąc odeszli z tego świata.

Po Eucharystii poczty sztandarowe oraz pododdział pod dowództwem Wiceprezesa Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Słubicach, Prezesa OSP Słubice - Marka Tarki, przemaszerował do strażnicy OSP Słubice, gdzie odbyła się kolejna część uroczystości.

Wszystkich zebranych powitał Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Słubicach, Radny Rady Powiatu Płockiego - Józef Walewski, a wiele ciepłych słów do druhów strażaków skierowali również Wójt Gminy Słubice, Sekretarz Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Słubicach - Krzysztof Dylicki oraz Przewodnicząca Rady Gminy Słubice - Katarzyna Milczarek.

Bardzo miłym akcentem było wręczenie okolicznościowych dyplomów w uznaniu szczególnych zasług dla rozwoju ochrony przeciwpożarowej w gminie i powiecie płocki od Przewodniczącego Sejmowej Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej - Piotra Zgorzelskiego. Wręczenia dokonali Prezes ZG ZOSP RP w Słubicach - Józef Walewski, Wójt Gminy Słubice - Krzysztof Dylicki oraz Przewodnicząca Rady Gminy Słubice - Katarzyna Milczarek.

Uhonorowani dyplomami zostali:

OSP Słubice:

 1. Druh Marek Tarka
 2. Druh Krzysztof Dobaczewski
 3. Druh Marek Bogiel
 4. Druh Andrzej Markiewicz
 5. Druh Michał Dylicki

OSP Piotrkówek:

 1. Druh Franciszek Zawadzki
 2. Druh Henryk Kordalewski
 3. Druh Piotr Lenarcik

OSP Łaziska:

 1. Druh Paweł Szewczyk
 2. Druh Roman Buła
 3. Druh Mateusz Buła

OSP Grzybów:

 1. Druh Wiesław Milczarek
 2. Druh Jan Piecka
 3. Druh Kazimierz Bębenista

OSP Juliszew:

 1. Druh Ryszard Osiecki
 2. Druh Jerzy Kałuża
 3. Druh Władysław Świderski

OSP Wiączemin Polski:

 1. Druh Marcin Michalski
 2. Druh Józef Zawadzki
 3. Druh Jan Sławiński

Uroczystość zakończyła się wspólnym poczęstunkiem licznie zgromadzonych druhów oraz poza kuluarowymi rozmowami.

 

Dołącz do nas
Google+