OSP Słubice
5. rocznica Katastrofy Smoleńskiej w Grzybowie

5. rocznica Katastrofy Smoleńskiej w Grzybowie

Wczoraj minęło 5 lat, kiedy to rządowy samolot z Prezydentem RP na pokładzie Lechem Kaczyńskim rozbił się w Smoleńsku.

Na terenie gminy Słubice, w miejscowości Grzybów, po katastrofie, powstał pomnik "96 dębów" symbolizujący ofiary tamtych tragicznych wydarzeń. Co roku odbywają się tam uroczystości upamiętniające tragiczny poranek 10-go kwietnia 2010 roku.

W tym roku mija 5 lat od tamtych wydarzeń, w najbliższą niedzielę, 12 kwietnia o godzinie 14:00 w Grzybowie odbędą się uroczystości, których organizatorami są: Fundacja "Wieś Ekologiczna" im. Św. Franciszka z Asyżu oraz Stowarzyszenie na rzecz Rozwju Ziemi Iłowskiej.

Uroczystość swą obecnością zaszczycą między innymi Pani Prezydentowa Karolina Kaczorowska wraz z córkami oraz Anna Maria Anders - córka Gen. Andersa.

W uroczystościach udział wezmą również Poczty Sztandarowe i pododdziały jednostek OSP z gminy Słubice i Iłów, w tym naszej OSP Słubice, Poseł na Sejm RP Piotr Zgorzelski, Orkiestra Dęta OSP Słubice, Zespół Ludowy Grzybowianki, Przedstawiciele gminnej władzy samorządowej - Wójt Gminy Słubice Krzysztof Dylicki oraz Przewodnicząca Rady Gminy Słubice Katarzyna Milczarek.

Dołącz do nas
Google+