OSP Słubice
Peugeot najechał na tył Volkswagena

Peugeot najechał na tył Volkswagena

Skrzyżowania dróg są miejscami, gdzie często dochodzi do zdarzeń drogowych, są to miejsca potencjalnie niebezpieczne, gdzie należy szczególną ostrożność.

Dziś, 7-go czerwca w godzinach popołudniowych dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Płocku odebrał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Budy, w gminie Słubice. Do zdarzenia zadysponowany został zastęp z naszej jednostki.

Kiedy dotarliśmy na miejsce zastaliśmy dwa samochody osobowe, z których jeden znajdował się na pasie ruchu w obrębie skrzyżowania, drugi natomiast znajdował się w przydrożnym rowie. Do zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej nr 575. Po dokonaniu rozpoznania okazało się, iż pojazdami podróżowali jedynie kierowcy: 33 letni mężczyzna w Peugeocie oraz 52 letnia kobieta w Volkswagenie. Byli przytomni, kontaktowi, nie potrzebowali pomocy medycznej. Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone przez ratowników z naszej jednostki, akumulatory w pojazdach zostały odłączone, a na miejscu prowadzono ruch wahadłowy, sterowany ręcznie przez ratowników z naszej jednostki. W początkowej fazie zdarzenia wyłączona została możliwość skrętu w drogę powiatową w kierunku miejscowości Czyżew oraz wyjazd z tej drogi. W trakcie naszych działań na miejsce dotarły dwa zastępy z JRG nr 2 w Płocku oraz patrole Policji.

Z nieoficjalnych informacji wynika, iż obydwa pojazdy przemieszczały się drogą wojewódzką nr 575 z Płocka w kierunku Słubic, w miejscowości Budy kierująca Volkswagenem oczekiwała na możliwość wykonania manewru skrętu w lewo, a kierujący Peugeotem nie zachował szczególnej ostrożności uderzając w tył jej samochodu, doprowadzając tym samym do zdarzenia drogowego.

W wyniku działań Policji zdarzenie zakwalifikowane zostało jako kolizja. Ratownicy usunęli z drogi wojewódzkiej rozbity pojazd, dokonali sorpcji substancji ropopochodnych znajdujących się na jezdni w wyniku zdarzenia oraz usunęli z jezdni, przy pomocy szczotek, drobne elementy pozostałe po zdarzeniu.

Na tym nasze działania zostały zakończone i zastępy powróciły do swoich strażnic. Dalsze czynności na miejscu prowadzi Policja.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

362[M]21 GBA MAN TGM – JRG nr 2 w Płocku

362[M]40 GLBM-Rt Opel Movano – JRG nr 2 w Płocku

Y242 Radiowóz Opel Astra – WRD KM Policji w Płocku

Y232 Radiowóz Skoda Yeti – KP w Gąbinie

Więcej na: https://www.ospslubice.pl/peugeot-najechal-na-tyl-volkswagena/

Dołącz do nas
Google+