OSP Słubice
Pożar pozostałości roślinnych i szerszenie w budynku mieszkalnym

Pożar pozostałości roślinnych i szerszenie w budynku mieszkalnym

Dziś, 24-go września w godzinach wieczornych, ratownicy z naszej jednostki udawali się zgodnie z dyspozycją SK KM PSP w Płocku do miejscowości Grabowiec do owadów błonkoskrzydłych.

W trakcie dojazdu ratownicy dostrzegli gęsty czarny dym mniej więcej na wysokości miejscowości Grzybów. Mniej więcej w tym samym czasie otrzymaliśmy również telefony od mieszkańców Słubic, informujące o zadymieniu nad Grzybowem. Sytuacja została przekazana do SK KM PSP w Płocku, skąd otrzymaliśmy dyspozycję, aby udać się w tamten rejon. Chwilę później ze strażnicy wyjechał kolejny zastęp.

Kilka minut później udało się zlokalizować źródło dymu. Doszło do pożaru pozostałości roślinnych za jednym z gospodarstw w miejscowości Jamno, w gminie Słubice. W celu opanowania płomieni podane zostały dwa prądy wody w natarciu na palące się pozostałości roślinne. Po sprawnym opanowaniu płomieni ratownicy przystąpili do przelewania pogorzeliska, w tym grubych pniaków drzew. W trakcie naszych działań na miejsce dotarł również zastęp z OSP w Łaziskach.

Po dokładnym przelaniu i sprawdzeniu pogorzeliska działania zastępów zostały zakończone, a przed powrotem do bazy uzupełniły one wodę w zbiornikach.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

369[M]53 SLOp Toyota Hilux – OSP w Słubicach

???[M]?? GCBM Star 29 – OSP w Łaziskach

Po powrocie do strażnicy z działań w miejscowości Jamno, zastęp GBA, zgodnie z poprzednią dyspozycją udał się do miejscowości Grabowiec, gdzie zagrożenie stanowiły owady błonkoskrzydłe.

Na miejscu stwierdzono, że owady zbudowały swoje gniazdo w konstrukcji dachu budynku mieszkalnego. W celu likwidacji zagrożenia, ratownicy w kombinezonach ochronnych, przy pomocy drabiny dostali się na wysokość, na jakiej zlokalizowane było gniazdo. Wykorzystując środek chemiczny oraz sprzęt burzący gniazdo zostało usunięte.

Po zakończeniu działań zastęp wrócił do strażnicy.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

Więcej na: https://www.ospslubice.pl/pozar-pozostalosci-roslinnych-i-szerszenie-w-budynku-mieszkalnym/

Dołącz do nas
Google+