OSP Słubice
Pożar budynku gospodarczego

Pożar budynku gospodarczego

Dziś, 4-go lipca, we wczesnych godzinach porannych, dyżurny SK KM PSP w Płocku odebrał zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Bończa, w gminie Słubice.

Po otrzymaniu dyspozycji, do zdarzenia udaliśmy się dwoma zastępami: GBA oraz GLBA-Rt. Kiedy dotarliśmy na miejsce stwierdziliśmy pożar instalacji elektrycznej jednego z budynków gospodarczych.

Instalacja mimo pożaru nadal pozostawała pod napięciem. W celu eliminacji zagrożenia użyty został główny wyłącznik prądu. Następnie pożar został stłumiony przy pomocy gaśnicy. Pomieszczenia budynku zostały sprawdzone i przewietrzone. Ponadto obiekt został sprawdzony kamerą termowizyjną.

W trakcie naszych działań na miejsce dotarły zastępy z OSP w Gąbinie i JRG nr 2 w Płocku oraz pogotowie energetyczne. Po zakończeniu działań zastępy wróciły do swoich strażnic.

Próby gaszenia pożarów instalacji elektrycznych na własną rękę mogą skończyć się tragicznie. W przypadku kiedy dojdzie do takiej sytuacji należy niezwłocznie powiadomić odpowiednie służby i o ile to możliwe zlokalizować główny wyłącznik prądu.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

369[M]68 GLBA-Rt Iveco Daily – OSP w Słubicach

369[M]06 MAN TGM – OSP w Gąbinie

362[M]25 MAN TGA – JRG nr 2 w Płocku

Pogotowie energetyczne

Więcej na: https://www.ospslubice.pl/pozar-budynku-gospodarczego-2/

Dołącz do nas
Google+