OSP Słubice
Szerszenie osiedliły się w drzewie

Szerszenie osiedliły się w drzewie

Wczoraj, 13-go sierpnia do dyżurnego SK KM PSP w Płocku wpłynęło zgłoszenie o zagrożeniu jakie stanowią szerszenie.

Owady wybrały sobie na budowę gniazda przydrożne drzewo, wierzbę, przy ul. Łąkowej w Słubicach. Drzewo zlokalizowane było w bliskiej odległości budynków mieszkalnych, a obecność owadów stanowiła duże ryzyko dla dzieci oraz osób uczulonych. Do zgłoszenia udaliśmy się zastępem GLBA-Rt.

Pierwszym krokiem było dokonanie rozpoznania. Gniazdo zlokalizowane było w pniu drzewa. W celu likwidacji zagrożenia działania podjął ratownik w kombinezonie ochronnym. Przy pomocy drabiny dostał się na wysokość gniazda, a następnie środkiem chemicznym zneutralizował zagrożenie.

Przypominamy, że straż ma prawo i obowiązek podjąć działania związane z usuwaniem gniazd owadów błonkoskrzydłych wtedy, gdy istnieje realne zagrożenie, w szczególności dla dzieci, osób starszych oraz uczulonych. W przypadku potrzeby interwencji straży zagrożenie takie należy zgłosić dyżurnemu SK KM PSP w Płocku pod numer alarmowy 998 i dokładnie przedstawić sytuację. Przypominamy również, że zapewnienie środka chemicznego leży po stronie zgłaszającego. Środki „Na osy i szerszenie” dostępne są w sklepach na terenie Słubic.

Po zakończeniu działań zastęp wrócił do strażnicy.

Siły i środki:

369[M]68 GLBA-Rt Iveco Daily – OSP w Słubicach

Więcej na: https://www.ospslubice.pl/interwencje/szerszenie-osiedlily-sie-w-drzewie/

Dołącz do nas
Google+