OSP Słubice
Ogień strawił stodołę i drewniane budynki

Ogień strawił stodołę i drewniane budynki

Pożar powstały w godzinach nocnych jest szczególnie niebezpieczny, ponieważ od jego powstania do zauważenia może minąć wiele czasu, w którym płomienie się rozprzestrzeniają.

Dziś, 19-go marca w godzinach nocnych otrzymaliśmy dyspozycję ze SK KM PSP w Płocku, aby udać się na ul. Płocką w Słubicach, gdzie za jedną z posesji doszło do pożaru trawy. Do zgłoszenia udaliśmy się zastępem GBA.

Dojeżdżając do miejsca zdarzenia, w oddali widzieliśmy łunę, okazało się, iż do pożaru doszło na ul. Wiślanej w Słubicach. Szybkie rozpoznanie dało nam lepszy ogląd sytuacji, doszło do pożaru drewnianej stodoły i niewielkich, również drewnianych, budynków gospodarczych. Delikatny, ale zauważalny, wiatr kierował płomienie na budynek mieszkalny, szczęśliwie niezamieszkały. Nasze działania prowadzone były na dwóch frontach. Z jednej strony woda podawana była w natarciu na palące się resztki drewnianych budynków, z drugiej strony, w obronie na budynek mieszkalny. Niestety w części gospodarczej budynku mieszkalnego znajdowały się drewniane elementy wyposażenia oraz składowana była słoma, która uległa zapaleniu. W celu wykonania dostępu do tej części budynku niezbędne było wycięcie drzwi przy pomocy piły do stali. Dodatkowo niezbędne było odłączenie prądu od budynku. Warunki wymagały pracy w aparatach ODO. W trakcie naszych działań na miejsce dotarły zastępy z JRG nr 2 w Płocku i OSP w Gąbinie oraz policja. Dzięki wskazówką mieszkańców udało się zlokalizować hydrant, od którego zbudowana została linia zasilająca do naszego pojazdu. Droga na czas działań była całkowicie zablokowana.

Więcej na: https://www.ospslubice.pl/interwencje/ogien-strawil-stodole-i-drewniane-budynki/

Dołącz do nas
Google+