OSP Słubice
Pomoc Zespołowi Ratownictwa Medycznego

Pomoc Zespołowi Ratownictwa Medycznego

Niosąc pomoc innym, czasami pomocy potrzebują również Ratownicy Medyczni, Policjanci czy Strażacy. Nie wszystkie zagrożenia można przewidzieć i dostrzec na tyle wcześnie, aby ich uniknąć.

Dziś, 17-go marca we wczesnych godzinach porannych otrzymaliśmy dyspozycję ze SK KM PSP w Płocku, aby udać się do miejscowości Zyck Polski, w gminie Słubice, gdzie naszej pomocy potrzebował Zespół Ratownictwa Medycznego. Pojazd ratowników utknął w rozmokniętym terenie. Do zdarzenia udaliśmy się zastępem GBA.

Kiedy dotarliśmy na miejsce pomocy ratownikom udzielał już jeden z okolicznych mieszkańców, który wyciągał ambulans przy pomocy ciągnika rolniczego. Dojeżdżając do zdarzenia natknęliśmy się na problem, który stanowiła droga dojazdowa do posesji. Z jednej strony gałęzie drzew wystające nad drogę na wysokości kabiny naszego pojazdu, a z drugiej koleina będąca skutkiem orania pola, aż pod samą drogę. Gdybyśmy chcieli dojechać do samej posesji niezbędne byłoby obcięcie części gałęzi, to poważnie opóźnia czas dotarcia, np. podczas pożaru. Pamiętajmy o zadbaniu o drogi dojazdowe do naszych posesji, szczególnie wtedy, kiedy odległość od utwardzonej drogi jest znaczna.

Więcej na: https://www.ospslubice.pl/interwencje/pomoc-zespolowi-ratownictwa-medycznego/

Dołącz do nas
Google+