OSP Słubice
Kolejne zagrożenia po ostatniej wichurze

Kolejne zagrożenia po ostatniej wichurze

Do dyżurnego Państwowej Straży Pożarnej nadal wpływają zgłoszenia związane z zagrożeniami, pozostałościami po intensywnych porywach wiatru, z jakimi mięliśmy do czynienia w miniony weekend.

Dziś, 12-go marca w godzinach popołudniowych otrzymaliśmy informację od mieszkańca o drzewie, które niebezpiecznie przechyliło się w kierunku drogi. Drzewo znajdowało się w Słubicach, przy ul. Górnej, w ciągu drogi gminnej G15. Sytuacja została zgłoszona do dyżurnego na SK KM PSP w Płocku, skąd otrzymaliśmy dyspozycję wyjazdu. Do zgłoszenia udaliśmy się zastępem GLBA-Rt.

Na miejscu zagrożenie okazało się jeszcze bardziej realne niż wynikało z wcześniejszych informacji. Drzewo uległo złamaniu u podstawy, gdzie było doszczętnie przegnite, i całym swoim ciężarem oparło się o gałęzie drzewa sąsiadującego. W razie upadku drzewo upadłoby na drogę. Droga została zablokowana, a ratownicy przy użyciu pilarki sprowadzili drzewo na ziemię, gdzie zostało pocięte na drobniejsze części i usunięte poza drogę. Na zakończenie z jezdni zmiecione zostały małe gałęzie i trociny.

Kończąc działania otrzymaliśmy kolejną dyspozycję ze SK KM PSP w Płocku, aby udać się do miejscowości Świniary, w gminie Słubice, gdzie nad drogą gminną G38 zwisają złamane gałęzie. Do tego zgłoszenia udały się zastępy GLBA-Rt oraz SH18. Na miejscu stan faktyczny był zgodny ze zgłoszeniem. Przy pomocy podnośnika z koszem oraz pilarki spalinowej udało się zlikwidować zagrożenie.

Więcej na: https://www.ospslubice.pl/interwencje/kolejne-zagrozenia-po-ostatniej-wichurze/

Dołącz do nas
Google+