OSP Słubice
Kolejny pożar kotłowni

Kolejny pożar kotłowni

W ostatni dzień 2018 roku, 31-go grudnia przed godziną 23:00 otrzymaliśmy dyspozycję ze SK KM PSP w Płocku, aby udać się do miejscowości Nowosiadło, w gminie Słubice, gdzie doszło do pożaru kotłowni.

Do zgłoszenia udaliśmy się zastępem 369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego. Na miejsce dotarliśmy wspólnie z zastępem z OSP Gąbin. Po rozpoznaniu stwierdzono znaczne zadymienie w budynku mieszkalnym oraz pożar niewielkiej ilości drewna w kotłowni tego budynku. Do budynku wprowadzeni zostali ratownicy w aparatach ochrony dróg oddechowych oraz linia gaśnicza. Prewencyjnie rozwinięta została również druga linia gaśnicza, z drugiej strony budynku. Sytuacje udało się szybko opanować, a budynek wymagał przewietrzenia. W trakcie działań na miejsce dotarły zastępy z JRG nr 2 w Płocku, Policja oraz Pogotowie Energetyczne.

Znaczne zadymienie w budynku było powodem dużego zagrożenia dla mieszkańców, którzy szczęśliwie zdołali się ewakuować o własnych siłach, jeszcze przed przyjazdem służb. Nie byli oni w stanie podjąć samodzielnie działań, ponieważ mogło to stanowić bezpośrednie zagrożenie dla ich życia i zdrowia.

Więcej na: https://www.ospslubice.pl/interwencje/kolejny-pozar-kotlowni/

Dołącz do nas
Google+