OSP Słubice
Pożar kotłowni budynku mieszkalnego

Pożar kotłowni budynku mieszkalnego

Dziś, 30-go grudnia w godzinach popołudniowych otrzymaliśmy dyspozycję ze SK KM PSP w Płocku, aby udać się do miejscowości Jamno, w gminie Słubice, gdzie doszło do pożaru kotłowni.

Do zgłoszenia udaliśmy się zastępem 369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego. Na miejscu dokonaliśmy rozpoznania, okazało się, iż w płomieniach stanęła kotłownia, tuż przy budynku mieszkalnym. W związku z dużym zadymieniem niezbędne było użycie aparatów ochrony dróg oddechowych. Do budynku wprowadzone zostały dwie linie gaśnicze. Ustawiony również został wentylator oddymiający. W trakcie naszych działań na miejsce dotarły zastępy z JRG nr 2 w Płocku, pogotowie ratunkowe, pogotowie energetyczne oraz policja. Interwencja pogotowia była niezbędna, ponieważ mieszkanka budynku w związku z silnymi nerwami uskarżała się na ból w klatce piersiowej. Przetransportowana została do szpitala.

Okazało się, iż doszło do pożaru śmieci oraz węgla i drewna zgromadzonych w kotłowni. Prawdopodobną przyczyną ich pożaru był pożar sadzy w przewodzie kominowym. Po przyłapaniu pożaru wewnątrz budynku, tlące się jeszcze elementy zostały wyniesione na zewnątrz i dokładnie przelane. Następnie przeczyszczony został również przewód spalinowy. W tej sytuacji kotłownia to wolnostojący budynek sąsiadujący z budynkiem mieszkalnym. Szczęśliwie budynek mieszkalny nie został objęty ani płomieniami ani zadymieniem.

Więcej na: https://www.ospslubice.pl/interwencje/pozar-kotlowni-budynku-mieszkalnego/

Dołącz do nas
Google+