OSP Słubice
Płomienie na osiedlu mieszkaniowym

Płomienie na osiedlu mieszkaniowym

Dziś, 29-go grudnia, kilkanaście minut przed godziną 9:00, dyspozytor SK KM PSP w Płocku odebrał zgłoszenie o pożarze na jednym ze słubickich osiedli mieszkaniowych.

Do zgłoszenia udaliśmy się zastępem GBA Mercedes-Benz Atego. Pożar rozwijał się tuż przy budynkach mieszkalnych na ul. Osiedlowej oraz składzie węgla na ul. Płockiej. Istniało duże ryzyko, że nieopanowany w porę pożar może rozprzestrzenić się na przyległy budynek gospodarczy, a dalej na zlokalizowane w sąsiedztwie budynki mieszkalne.

Sytuacja na miejscu została rozpoznana. Płomienie wychodziły już ponad dach składu drewna, w którym powstał pożar. Rozwinięta została linia główna oraz dwie linie gaśnicze, przy pomocy których ratownicy zapobiegli rozprzestrzenianiu się ognia. Zbudowana została linia zasilająca z hydrantu. W trakcie naszych działań na miejsce dotarły również zastępy z JRG nr 2 w Płocku , z których jeden dotarł do pożaru od strony ulicy Osiedlowej i stamtąd skierowany został jeszcze jeden prąd wody. Na miejsce przybyli również pracownicy Zakładu Energetycznego, którzy odłączyli zasilanie od budynku.

Przez pewien czas ruch na drodze był zablokowany, z uwagi na przebiegającą tamtędy linię zasilającą. Następnie na linii ułożone zostały mostki przejazdowe, a ruch odbywał się tam wahadłowo.

Więcej na: https://www.ospslubice.pl/interwencje/plomienie-na-osiedlu-mieszkaniowym/

Dołącz do nas
Google+