OSP Słubice
Zabezpieczenie dachu budynku mieszkalnego

Zabezpieczenie dachu budynku mieszkalnego

Prognozy pogody na noc z niedzieli na poniedziałek były bardzo niepokojąca. Synoptycy przewidywali intensywne opady deszczu oraz porywy wiatru przekraczające 100 km/h.

Wczoraj, 23-go września w godzinach wieczornych otrzymaliśmy dyspozycję ze SK KM PSP w Płocku, aby udać się do miejscowości Piotrkówek w gminie Słubice, gdzie przez niezabezpieczony podczas remontu dach, woda wdzierała się i zalewała budynek mieszkalny. Zgodnie ze zgłoszeniem do naszych zadań należało oświetlenie terenu i pomoc mieszkańcom przy zabezpieczeniu pokrycia. Do zgłoszenia udaliśmy się zastępem 369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego.

Na miejscu okazało się, iż sytuacja jest bardziej skomplikowana. Mieszkańcy próbowali na własną rękę zabezpieczać dach folią oraz plandekami, ale nie dało to pożądanego efektu. Zapadła decyzja o kompleksowych działaniach w kwestii położenia plandek. Wymagało to wykonania prowizorycznej konstrukcji z elementów drewnianych oraz zaangażowania większej ilości sił i środków. Do działań dodysponowane zostały zastępy 369[M]67 SH18 z OSP w Słubicach oraz 367[M]78 GLM z OSP w Juliszewie.

Finalnie po trwających kilka godzin działaniach, w których nie pomagał padający nieustannie deszcz, udało się prowizorycznie pokryć całą powierzchnię plandekami, w taki sposób, aby zminimalizować ilość wody deszczowej jaka dostawała się do budynku. Powierzchnia jaką udało się zabezpieczyć to blisko 200 metrów kwadratowych.

Po zakończeniu działań zastępy wróciły do strażnicy.

Zastępy na miejscu działań:
369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach
369[M]67 SH18 Star 29 – OSP w Słubicach
367[M]78 GLM Ford Transit – OSP w Juliszewie

Dołącz do nas
Google+