OSP Słubice
Groźny wypadek

Groźny wypadek

Ładna i słoneczna pogoda niestety tylko złudnie daje poczucie większego bezpieczeństwa na drodze. Niestety przy takiej pogodzie często dochodzi do zdarzeń drogowych.

Dziś, 8-go sierpnia w późnych godzinach popołudniowych otrzymaliśmy dyspozycję ze SK KM PSP w Płocku, aby udać się do miejscowości Piotrkówek, gdzie doszło do groźnego zdarzenia drogowego, a dwie osoby pozostają uwięzione w pojeździe. Do zdarzenia udaliśmy się zastępami 369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego oraz 369[M]26 GLBM-Rt Ford Transit.

Na miejscu okazało się, iż na łuku drogi doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych marki Renault Twingo i Audi A4. W samochodzie marki Renault znajdowało się dwóch poszkodowanych. Poszkodowanym udzielona została niezbędna pomoc przedmedyczna, a do uwolnienia ich niezbędne było użycie narzędzi hydraulicznych. Również przy pomocy narzędzi hydraulicznych, w drugim z pojazdów wykonany został dostęp do komory silnika i odłączony został akumulator. Zasilanie odcięte również zostało przy pierwszym pojeździe. Po krótkiej chwili na miejsce dotarł Zespół Ratownictwa Medycznego, Załoga Policji, zastępy z JRG nr 2 w Płocku, kolejny ZRM i kolejna Załoga Policji.

Kiedy poszkodowani znajdowali się już pod opieką Ratowników Medycznych, działania na miejscu prowadziła Policja. Zastępy z JRG nr 2 wróciły do bazy, a do naszych zadań należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia. Kiedy zapadł zmrok teren został oświetlony, a kiedy czynności zakończyła Policja, pojazdy ściągnięte zostały poza drogę, a sama droga została uprzątnięta, wraz z neutralizacją substancji ropopochodnych.

Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Po zakończeniu działań zastępy wróciły do strażnicy.

Służby na miejscu działań:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP Słubice
369[M]26 GLBM-Rt Ford Transit – OSP Słubice
362[M]21 GBA MAN TGM – JRG nr 2 w Płocku
362[M]40 GLBM-Rt Opel Movano – JRG nr 2 w Płocku
Y258 Opel Astra – KP w Gąbinie
Y260 Opel Astra – WRD KMP w Płocku
Y228 Renault Trafic – KMP w Płocku
ZRM S – Falck Medycyna
ZRM P – WSPRiTS w Płocku

Dołącz do nas
Google+