OSP Słubice
Śmieci stanęły w ogniu

Śmieci stanęły w ogniu

Panujące upały przyczyniają się do dużego zagrożenia pożarowego. Trawy, lasy, zboża oraz ich pozostałości są bardzo podatne na ogień i nawet niewielki pożar może rozprzestrzenić się w trudny do opanowania żywioł.

Dziś, 5-go sierpnia w godzinach porannych do dyżurnego Państwowej Straży Pożarnej w Płocku wpłynęło zgłoszenie o widocznych kłębach czarnego dymu w miejscowości Jamno, w gminie Słubice. Dyżurny zdecydował o dyspozycji do działań naszej jednostki. Do zdarzenia udaliśmy się zastępem 369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego.

Kiedy dojeżdżaliśmy do miejscowości Jamno w oddali ukazały nam się kłęby czarnego dymu, kiedy dojechaliśmy bliżej dym zmienił barwę na białą. Na miejscu okazało się, iż akcję gaśniczą podjął jeden z mieszkańców. Doszło do pożaru śmieci, w tym tworzyw sztucznych, lecz teren objęty pożarem był niewielki. Po rozpoznaniu i przekazaniu informacji dyżurnemu przystąpiliśmy do działań. Podany został jeden prąd wody w natarciu na palące się śmieci. Następnie przy pomocy wideł część śmieci zostało przerzuconych i cały teren został dokładnie przelany.

Po zakończeniu działań zastęp uzupełnił wodę w zbiorniku i wrócił do strażnicy.

Dołącz do nas
Google+