OSP Słubice
Pożar ścierniska

Pożar ścierniska

Brak opadów, panująca od dłuższego czasu wysoka temperatura i słońce sprawiają, że pozostałości po zbożu są łakomym kąskiem dla ognia.

Dziś, 1-go sierpnia, niedługo po upamiętnieniu Bohaterów Powstania Warszawskiego, wpłynęła do nas dyspozycją ze SK KM PSP w Płocku o pożarze ścierniska w miejscowości Nowosiadło, w gminie Słubice. Do zdarzenia udaliśmy się zastępem 369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego.

Już w trakcie drogi trwały gorączkowe próby ustalenia miejsca pożaru, finalnie okazało się, iż do pożaru doszło w miejscowości Sady. Po doprecyzowaniu informacji udało się zlokalizować pożar. Okazało się, iż płoną rolowane bele słomy, w ilości kilku sztuk, i niewielki fragment ścierniska. Rozwinięta została linia główna i dwie linie gaśnicze. Udało się szybko opanować zagrożenie i przyłapać ogień. Kolejnym krokiem było przerzucenie spalonej słomy i dogaszenie całości. W trakcie naszych działań na miejsce dotarł również zastęp z OSP Juliszew, który przy pomocy pompy pływającej zbudował zasilenie wodne do przelania pozostałości pożaru. Woda czerpana była z pobliskiego rowu.

Po zakończeniu działań na miejscu, zastępy powróciły do swoich strażnic.

Zastępy na miejscu działań:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP Słubice
367[M]78 GLM Ford Transit – OSP Juliszew

Dołącz do nas
Google+