OSP Słubice
Budynek w ogniu

Budynek w ogniu

Dziś, 14-go lipca, w godzinach popołudniowych do dyżurnego Państwowej Straży Pożarnej w Płocku wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku w miejscowości Piotrkówek, gm. Słubice.

Do zdarzenia udaliśmy się zastępami 369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego oraz 369[M]26 GLBM-Rt Ford Transit. Na miejscu zastaliśmy wydobywający się gęsty dym, a w kolejnej chwili płomienie, które wychodziły przez okna i dach. Do budynku nadal doprowadzona była energia elektryczna. W pierwszej kolejności ratownicy w aparatach ODO dokonali sprawdzenia pomieszczeń, które nie były objęte płomieniami. Następnie po odłączeniu energii elektrycznej podawane zostały prądy wody. W trakcie naszych działań na miejsce docierały zastępy z OSP w Gąbinie, JRG nr 2 w Płocku, Policja oraz Pogotowie Energetyczne.

Z ustaleń jakie zostały poczynione na miejscu wynikało, iż budynek był niezamieszkały, ale jak to często w takich sytuacjach bywa, wewnątrz koczowiska urządzić sobie mogli bezdomni. Szczęśliwie w czasie, kiedy doszło do pożaru w budynku nie było nikogo.

Kiedy ogień został opanowany, spalone elementy budynku i jego wyposażenia zostały dokładnie przelane. Częściowo zdemontowana została podłoga z desek oraz pokrycie dachu. Budynek został sprawdzony również przy pomocy kamery termowizyjnej.

Po zakończeniu działań zastępy uzupełniły wodę w zbiorniku i wróciły do strażnicy.

W działaniach brały udział:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP Słubice
369[M]26 GLBM-Rt Ford Transit – OSP Słubice
369[M]06 GCBA MAN TGM – OSP Gąbin
362[M]26 GCBA MAN TGS – JRG nr 2 w Płocku
Y220 Suzuki Grand Vitara – KP w Gąbinie
Volkswagen Transporter – Pogotowie Energetyczne

Dołącz do nas
Google+