OSP Słubice
Skutki nawałnicy widoczne przez kolejne dni

Skutki nawałnicy widoczne przez kolejne dni

Nawałnica jaka przeszła nad terenem powiatu płockiego 21 czerwca wyrządziła wiele szkód. Wiele z nich nadal dawała o sobie znać jeszcze w kolejne dni.

Działania ratowników z naszej jednostki trwały w dzień kiedy szalała nawałnica. Wtedy to do działań wyjechały trzy zastępy, który podjęły w sumie kilkadziesiąt interwencji na terenie gminy, począwszy od połamanych drzewa blokujących drogi, poprzez zerwane linie energetyczne, aż do uszkodzonych dachów.

Kolejne zgłoszenia dotyczące zagrożeń jakie zostały po nawałnicy wpływały 22 czerwca, nasi druhowie podejmowali działania na terenie gminy Słubice. Następnie zostali zadysponowani zastępem 369[M]67 SH18 Star 29 na teren gminy Łąck, gdzie podejmowali działania w miejscowościach Zdwórz i Zaździerz. 25 czerwca wpłynęło zgłoszenie o złamanym czubku drzewa na posesji w miejscowości Gąbin. Tam również działania prowadził zastęp 369[M]67 SH18 Star 29 z OSP Słubice, wspólnie z zastępem 369[M]06 GCBA MAN TGM z OSP Gąbin. Następne zgłoszenie wpłynęło 26 czerwca, kiedy to złamana gałąź spadła na drogę wojewódzką. Prawdopodobnie złamana została ona podczas czwartkowej nawałnicy, a padający we wtorek rano intensywny deszcz dopełnił dzieła sprowadzając ją na ziemię. Również tego dnia zastęp SH18 zadysponowany został na teren gminy Gąbin, gdzie wspólnie ze strażakami z OSP Gąbin podejmowała działania w miejscowościach Koszelówka, Grabie Nowe i Czermno. Podobne działania miały miejsce również 27 czerwca w miejscowości Koszelówka.

Dziś, 28-go czerwca otrzymaliśmy dyspozycję ze SK KM PSP w Płocku, aby udać się do miejscowości Juliszew, gdzie złamane drzewo zablokowało drogę. Na miejsce udał się zastęp 369[M]26 GLBM-Rt Ford Transit. Okazało się, iż złamaniu uległ czubek przydrożnego drzewa, który spadł na drogę. W związku z brakiem wiatru wielce prawdopodobny jest fakt, iż drzewo zostało złamane już w czwartek, a dopiero dziś spadło na ziemię. Drzewo zostało usunięte, a droga odblokowana.

Dołącz do nas
Google+