OSP Słubice
Ściółka leśna w ogniu

Ściółka leśna w ogniu

Kiedy wpływa zgłoszenie o pożarze w lesie od razu w ciemno możemy obstawiać, że chodzi o Grzybów. Niestety nie mylimy się.

Dziś, 16-go czerwca w godzinach wieczornych otrzymaliśmy dyspozycję ze SK KM PSP w Płocku, aby udać się do miejscowości Grzybów w gminie Słubice, gdzie doszło do pożaru lasu. Do zgłoszenia udaliśmy się zastępem 369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego.

Pożar rozwijał się w środku lasu, z dala od drogi. Na miejsce doprowadził nas jeden z mieszkańców, który dostrzegł dym. Po dokonaniu rozpoznania okazało się, iż płonie ściółka na obszarze ok. 30 arów. Ogień nie zdarzył objąć jeszcze drzew co sprawiło, iż rozwijał się wolniej. Rozwinięta została linia główna z jednego odcinka W-75, zakończona rozdzielaczem, oraz dwie linie gaśnicze, każda po kilka odcinków W-52. Płomienie zostały sprawnie opanowane, a kolejnym etapem było przelanie terenu. W trakcie naszych działań na miejsce docierały kolejne zastępy z OSP w Gąbinie, JRG nr 2 w Płocku oraz OSP w Łaziskach. Ostatnim etapem działań na miejscu było sprawdzenie terenu, a po dokonaniu tej czynności zapadła decyzja o zakończeniu pracy.

Po zakończeniu działań zastępy uzupełniły wodę w zbiornikach i wróciły do strażnic.

Zastępy na miejscu działań:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP Słubice
369[M]69 GCBA MAN TGS – OSP Gąbin
362[M]25 GCBA MAN TGS – JRG nr 2 w Płocku
GCBM Star 29 – OSP Łaziska

Dołącz do nas
Google+