OSP Słubice
Samochód osobowy wypadł z drogi i dachował

Samochód osobowy wypadł z drogi i dachował

Wczoraj 10-go czerwca około południa do dyżurnego Państwowej Straży Pożarnej wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na terenie gminy Słubice.

Informacja jaka wpłynęła do SK KM PSP w Płocku była mocno nieprecyzyjna, mówiła o wypadku w miejscowości Wymyśle Polskie w gminie Słubice, jednocześnie mowa była o zdarzeniu w okolicy Pałacu na drodze w kierunku Słubic. Jak się okazało chodziło o drogę wojewódzką nr 575 w miejscowości Studzieniec, w gminie Słubice. Do zdarzenia udaliśmy się zastępem 369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego.

Kiedy dotarliśmy na miejsce zastaliśmy samochód typu SUV, który znajdował się na polu sąsiadującym z drogą. Pojazd był mocno uszkodzony. Podróżował nim tylko kierowca, który o własnych siłach opuścił pojazd przed przybyciem służb. Nasi druhowie podjęli działania mające na celu ocenić stan zdrowia poszkodowanego i udzielenie mu niezbędnej pomocy.

Jednocześnie pojazd w pojeździe odłączony został akumulator, tak aby zminimalizować ryzyko zapłonu. W trakcie działań na miejsce dotarł Zespół Ratownictwa Medycznego, dwa zastępy z JRG nr 3 w Płocku oraz załoga policji. W kolejnej fazie nasze działania ograniczyły się do zabezpieczenia miejsca zdarzenia. Kierujący pojazdem przewieziony został do szpitala, a zdarzenie zakwalifikowane zostało jako wypadek.

Po zakończeniu działań zastęp wrócił do strażnicy.

Służby na miejscu zdarzenia:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP Słubice
363[M]21 GBA Scania – JRG nr 3 w Płocku
363[M]40 GLBM Opel Movano – JRG nr 3 w Płocku
ZRM „P” Falck Medycyna – stacja Iłów
Y220 Suzuki Grand Vitara – PP Nowy Duninów

Dołącz do nas
Google+