OSP Słubice
Las w płomieniach

Las w płomieniach

Niestety ogień, szczególnie na terenach leśnych, przy dużym zagrożeniu pożarowym stanowi realne zagrożenie dla ludzkiego życia, zdrowia i mienia, a także wyrządza niepoliczalne szkody w ekosystemie.

Wczoraj, 30-go maja w godzinach wieczornych otrzymaliśmy dyspozycję ze SK KM PSP w Płocku, aby udać się do miejscowości Grzybów, gdzie doszło do pożaru lasu. Ze wstępnych informacji wynikało, iż ogniem objęty mógł zostać obszar blisko 1 ha.

Do zdarzenia udaliśmy się zastępem 369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego. Kiedy dotarliśmy na miejsce zastaliśmy pożar poszycia leśnego na obszarze zbliżonym do hektara. Rozwinięta została linia główna z rozdzielaczem oraz dwie linie gaśnicze po kilka odcinków każda. Pożar został opanowany, ale ratowników czekała żmudna praca związana z dokładnym przelaniem terenu.

W trakcie działań docierały do nas kolejne zastępy z OSP w Gąbinie, JRG nr 2 w Płocku oraz JRG nr 1 w Płocku. Tak pokaźna ilość sił i środków związana była z dużym zagrożeniem pożarowym w lasach, gdzie niewielki pożar może rozwinąć się w trudny do opanowania kataklizm.

Po zakończeniu działań zastępy uzupełniły wodę w zbiornikach i powróciły do swoich strażnic.

Zastępy na miejscu działań:
369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach
369[M]06 GCBA MAN TGM – OSP w Gąbinie
362[M]25 GCBA MAN TGS – JRG nr 2 w Płocku
361[M]25 GCBA Renault Kerax – JRG nr 1 w Płocku

Dołącz do nas
Google+