OSP Słubice
Pożar lasu – znów, Grzybów – znów…

Pożar lasu – znów, Grzybów – znów…

Niestety wczorajsze opady deszczu na niewiele się zdały, ponieważ w lasach momentalnie zrobiło się sucho.

Dziś, 12-go maja w godzinach wieczornych otrzymaliśmy dyspozycję ze SK KM PSP w Płocku, aby udać się do miejscowości Grzybów, w gminie Słubice, gdzie podobnie jak wczoraj doszło do pożaru lasu. Do zdarzenia udaliśmy się zastępem 369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego.

Kiedy dotarliśmy na miejsce zastaliśmy pożar, który objął obszar kilkuset metrów kwadratowych, szczęśliwie na tym terenie znajdowały się głównie duże drzewa, które nie zdążyły jeszcze zająć się ogniem. Rozwinięta została linia główna oraz dwie linie gaśnicze. Ogień został szybko opanowany, a następnie teren został dokładnie przelany, ponieważ mimo wczorajszych opadów było tam bardzo sucho. W trakcie naszych działań dołączył do nas zastęp z JRG nr 3 w Płocku.
Po zakończeniu działań zastęp uzupełnił wodę w zbiorniku i wrócił do strażnicy.

Zastępy na miejscy działań:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP Słubice
363[M]25 GCBA Renaul Kerax – JRG nr 3 w Płocku

Jesteśmy przekonani, iż pożary w lasach na terenie Grzybowa są robotą podpalacza, dlatego też apelujemy do mieszkańców oraz osób, które poruszają się po tamtym terenie o zwracanie uwagi na osoby poruszające się po lasach. Być może uda się złapać taką osobę na gorącym uczynku. Dodatkowo przypominamy, iż zauważony w lesie ogień lub intensywne zadymienie należy bezwzględnie zgłaszać pod numer alarmowy 998 lub 112.

Dołącz do nas
Google+