OSP Słubice
Pożar drzewa blisko zabudowań

Pożar drzewa blisko zabudowań

Płonące pojedyncze drzewo z reguły nie stanowi wielkiego zagrożenia, jednakże sprawa ma się zupełnie inaczej kiedy pożar zlokalizowany jest blisko zabudowań.

Dziś, 2-go maja w godzinach popołudniowych otrzymaliśmy dyspozycję ze SK KM PSP w Płocku, aby udać się do miejscowości Jamno, w gminie Słubice, gdzie doszło do pożaru drzewa, zlokalizowanego blisko budynku mieszkalnego. Do zdarzenia udaliśmy się zastępem 369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego.

Na miejscu potwierdziła się treść zgłoszenia, z pożarem doraźnie poradzili sobie mieszkańcy, jednakże drzewa tliło się jeszcze w środku, a na posesji zlokalizowany był zbiornik z gazem. Przy użyciu jednej linii gaśniczej drzewo zostało przelane. Następnie zapadła decyzja o ścięciu drzewa, które było spróchniałe i po wypaleniu w środku mogło stanowić realne zagrożenie, szczególnie, że posesja zamieszkana jest przez osobę niepełnosprawną, poruszającą się na wózku inwalidzkim. Po ścięciu drzewa i odciągnięciu na bok gałęzi, leżący na ziemi pień został ponownie dokładnie przelany.

Po zakończeniu działań zastęp uzupełnił wodę w zbiorniku i wrócił do strażnicy.

Dołącz do nas
Google+