OSP Słubice
Pożar w budynku mieszkalnym

Pożar w budynku mieszkalnym

Nocne pożary w budynkach mieszkalnych są szczególnie niebezpieczne, ponieważ mieszkańcy są narażeni na duże ryzyko zatrucia tlenkiem węgla podczas snu.

Dziś, 29-go kwietnia, w godzinach nocnych, otrzymaliśmy dyspozycję ze SK KM PSP w Płocku, aby udać na ul. Chojaki w Słubicach, gdzie doszło do pożaru w budynku mieszkalnym. Do zgłoszenia udaliśmy się zastępem 369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego.

Kiedy dotarliśmy na miejsce, w pierwszej kolejności zobaczyliśmy dym wydobywający się z budynku, szczęśliwie na zewnątrz nie było widać płomieni. Była to duża zasługa jednego z mieszkańców, który podjął działania i przyhamował rozwój pożaru. Po szybkim rozpoznaniu rozwinięta została jedna linia gaśnicza, do budynku nadal doprowadzony był prąd, ale został on szybko odcięty i ratownicy w aparatach ochrony dróg oddechowych mogli bezpiecznie wejść do budynku. Z jednego z pomieszczeń wyniesiona została butla z gazem, a ogień udało się szybko przyłapać. Kolejnym etapem było zdemontowanie części wyposażenia, pod którym jeszcze tlił się ogień. Teren działań został oświetlony, a budynek został oddymiony przy pomocy wentylatora oddymiającego. Budynek sprawdzony został przy pomocy kamery termowizyjnej, która wykazała, że w obiekcie nie ma już innych ognisk pożaru.

W trakcie naszych działań na miejsce dotarły zastępy z JRG nr 2 w Płocku oraz pracownicy zakładu energetycznego.
Szczęśliwie nikt nie został poszkodowany, ale niestety ogień przyczynił się do powstania strat materialnych. Ta sytuacja pokazuje, że gdyby nie czujność mieszkańców mogło by dojść do tragedii.

Po zakończeniu działań zastępy wróciły do swoich strażnic.

Siły i środki na miejscu działań:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP Słubice
362[M]21 GBA MAN TGM – JRG nr 2 w Płocku
362[M]25 GCBA MAN TGS – JRG nr 2 w Płocku
Zakład energetyczny

Dołącz do nas
Google+