OSP Słubice
Silny odór wystraszył mieszkańców

Silny odór wystraszył mieszkańców

Zagrożenia związane z substancjami niebezpiecznymi coraz częściej pojawiają się w naszym otoczeniu. Niebezpieczne substancje chemiczne, organiczne lub innego rodzaju mogą skutecznie zatruć środowisko na wiele lat.

Wczoraj, 21-go kwietnia w godzinach popołudniowych otrzymaliśmy dyspozycję ze SK KM PSP w Płocku, aby udać się do miejscowości Grzybów, w gminie Słubice, gdzie mieszkańcy skarżą się na silny odór. Do zgłoszenia udaliśmy się zastępem 369[M]26 GLBM-Rt Ford Transit.

Obok zastępu z naszej jednostki na miejsce skierowany został również zastęp 362[M]21 GBA MAN z JRG nr 2 w Płocku, policja oraz przedstawiciele Gminnego Zarządzania Kryzysowego. Miejsce zostało zabezpieczone, poprzez wyznaczenie strefy bezpiecznej, następnie przy pomocy sprzętu pomiarowego znajdującego się na wyposażeniu udało się ustalić, iż substancja, z której wydobywa się odrzucający zapach nie stanowi bezpośredniego zagrożenia chemicznego. Jednakże zaniepokojeni mieszkańcy wskazują możliwość skażenia gleby oraz wód gruntowych. Nasze działania sprowadziły się do wykonania pomiarów i zabezpieczenia miejsca. Dalsze postępowanie prowadzi policja, na bieżąco informowany jest przedstawiciel GZK. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że próbki do badań pobrane zostały przez przedstawicieli Ochrony Środowiska i skierowane do badań, które wyjaśnią, czy poza nieprzyjemnym zapachem istnieje inne zagrożenie.

Po zakończeniu działań zastępy wróciły do swoich strażnic.

Dołącz do nas
Google+