OSP Słubice
Kolejny pożar trawy – to jakaś plaga

Kolejny pożar trawy – to jakaś plaga

Niestety podobnie jak w całym kraju, tak i na terenie naszej gminy, interwencje związane z pożarami traw podejmowane są bardzo często.

Dziś, 15-go kwietnia w godzinach wieczornych, otrzymaliśmy dyspozycję ze SK KM PSP w Płocku, aby udać się do miejscowości Wiączemin Polski, w gminie Słubice, gdzie doszło do pożaru traw. Pożar miał miejsce w tzw. międzywalu. Do zdarzenia udaliśmy się zastępem 369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego.

Zlokalizowanie miejsca pożaru i dojazd do niego ułatwili mieszkańcy, którzy pokierowali zastęp odpowiednią drogą. Na miejscu zastaliśmy pożar trawy i zarośli, który powoli przemieszczał się dalej. Do likwidacji zagrożenia użyta została jedna linia gaśnicza. Szczęśliwie dziś brak wiatru sprzyjał prowadzeniu działań i udało się szybko przyłapań ogień. Na zakończenia działań teren został dokładnie przelany, również przy użyciu działka dachowego oraz ponownie sprawdzony. Po zakończeniu działań zastęp uzupełnił wodę w zbiorniku i wrócił do strażnicy.

Ponownie apelujemy, aby nie wypalać traw. Takie działanie szkodliwe jest dla środowiska naturalnego, może zagrażać życiu, zdrowiu i mieniu ludzkiemu oraz zwierzętom. Dodatkowo jest to zabronione i zagrożone mandatem. W przypadku zauważenia ognia należy to niezwłocznie zgłosić na numer alarmowy 998 lub 112.

Dołącz do nas
Google+