OSP Słubice
Poszukiwania mężczyzny

Poszukiwania mężczyzny

Pierwszy dzień Świąt Wielkanocnych okazał się niespokojny i druhny oraz druhowie musieli odłożyć rodzinne spotkania i inne plany na rzecz prowadzenia działań w ramach Ochotniczej Straży Pożarnej.

Wczoraj, 1-go kwietnia w późnych godzinach wieczornych otrzymaliśmy dyspozycję ze SK KM PSP w Płocku, aby udać się do miejscowości Alfonsów, w gminie Słubice, gdzie policja potrzebuje wsparcia przy poszukiwaniach zaginionego mężczyzny. Do zgłoszenia udaliśmy się zastępami 369[M]26 GLBM-Rt Ford Transit oraz 369[M]53 SLOp Toyota Hilux.

Kiedy dotarliśmy na miejsce otrzymaliśmy bardziej szczegółowe informacje. Okazało się, iż poszukiwany mężczyzna wyszedł z domu, a jego życiu i zdrowiu zagrażać może niebezpieczeństwo. Zgodnie z poleceniem oczekiwaliśmy w miejscu koncentracji na dojazd kolejnych sił i środków oraz bardziej szczegółowe dyspozycje. W poszukiwaniach brały udział zastępy z JRG nr 1 w Płocku, OSP w Słubicach, OSP w Gąbinie oraz liczne siły policyjne.

Po krótkiej odprawie przydzielone zostały zadania. Poszukiwania prowadzone były przy pomocy samochodów terenowych, kamer termowizyjnych, quada, psa tropiącego oraz przez piesze patrole policjantów i strażaków.

Nasze działania trwały kilka godzin. Po tym czasie dotarła do nas informacja, iż mężczyzna cały i zdrowy odnalazł się w oddalonej o kilkanaście kilometrów miejscowości. Działania zostały zakończone, a sprawę dalej wyjaśniać będzie policja.

Siły i środki na miejscu działań:

369[M]26 GLBM-Rt Ford Transit – OSP w Słubicach
369[M]53 SLOp Toyota Hilux – OSP w Słubicach
361[M]90 SLRr Nissan Navara – JRG nr 1 w Płocku
369[M]40 GLBM-Rt Mercedes-Benz Sprinter – OSP w Gąbinie
369[M]33 SLOp Nissan Navara + przyczepka z quadem – OSP w Gąbinie
Policja

zdjęcia: OSP Słubice i OSP Gąbin

Dołącz do nas
Google+