OSP Słubice
Kolejny pożar sadzy

Kolejny pożar sadzy

Niestety ilość sadzy jaka gromadzi się w kominie w okresie grzewczym wzrasta z dnia na dzień.

Dziś, 5-go marca w godzinach wieczornych zostaliśmy zadysponowani przez Stanowisko Kierowania do miejscowości Juliszew, w gminie Słubice, gdzie doszło do pożaru sadzy w przewodzie kominowym. Do zdarzenia udaliśmy się zastępem 369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego.

Kiedy dotarliśmy na miejsce zastaliśmy ogień oraz iskry, które wydobywały się z przewodu spalinowego w kominie, w budynku wielorodzinnym. Po dotarciu na dach, na komin założone zostało sito kominowe, piec został wygaszony, a palący się jeszcze opał był stopniowo wybierany z pieca. Następnie przy pomocy przyrządów kominiarskich przystąpiono do czyszczenia przewodu spalinowego komina. W związku z dużą ilością dymu jaki wydobywał się z pieca niezbędne było oddymienie budynku, przy pomocy wentylatora oddymiającego. Na zakończenie komin został sprawdzony przy pomocy kamery termowizyjnej i w związku z brakiem zagrożenia działania zostały zakończone.

Po zakończeniu działań zastęp wrócił do strażnicy.

Przypominamy, aby dla własnego bezpieczeństwa regularnie czyścić przewody spalinowe w kominach, ponieważ od pożaru sadzy może zacząć się pożar całego budynku. W razie wystąpienia zagrożenia należy niezwłocznie zadzwonić na numery alarmowe 998 lub 112.

Dołącz do nas
Google+