OSP Słubice
Zimowy pożar trawy

Zimowy pożar trawy

Sezon pożarów traw niestety już się rozpoczął. Trawy i zarośla są obecnie bardzo dobrą pożywką dla ognia.

Dziś, 4-go marca około południa zostaliśmy zadysponowani przez Stanowisko Kierowania Komendy Miejskiej PSP w Płocku, do miejscowości Piotrkówek, w gminie Słubice, gdzie doszło do pożaru trawy. Do zgłoszenia udaliśmy się zastępem 369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego.

Na miejscu zastaliśmy palącą się trawę, zarośla oraz opony. Powierzchnia pożaru nie była duża, jednakże z opon wydobywała się znacząca ilość czarnego dymu. Dodatkowo na obszarze kilkuset metrów kwadratowych trawa została już spalona. Zarzewia ognia pozostały przy oponach oraz zaroślach. W celu likwidacji zagrożenia rozwinięta została jedna linia gaśnicza, a w ruch poszły tłumice. Pożar udało się szybko i skutecznie opanować i nie rozprzestrzenił się on na kolejne, zlokalizowane po sąsiedzku trawy i zarośla. Na zakończenie teren został przelany przy pomocy działka zamontowanego na dachu pojazdu.

Po zakończeniu działań zastęp uzupełnił wodę w zbiorniku i wrócił do strażnicy.

Apelujemy o niewypalanie traw, a jeżeli zobaczymy pożar trawy należy to bezwzględnie zgłosić na numer alarmowy 998 lub 112. Pożary traw rozprzestrzeniają się bardzo szybko, a co za tym idzie bardzo szybko mogą zagrozić ludziom, zwierzętom oraz zabudowaniom.

Dołącz do nas
Google+