OSP Słubice
Zagrożenie w ruchu drogowym

Zagrożenie w ruchu drogowym

Złamane gałęzie, które w każdej chwili mogą spaść na przejeżdżający drogą pojazd lub poruszających się po drodze pieszych lub rowerzystów są bardzo dużym zagrożeniem

Wizyta Komendanta okazała się pierwszą częścią naszego dzisiejszego dnia. W godzinach popołudniowych otrzymaliśmy od dyżurnego SK KM PSP w Płocku dyspozycję, aby udać się do miejscowości Grabowiec, w gminie Słubice, gdzie nad droga wisi złamana gałąź. Zgodnie z dyspozycją do zdarzenia udaliśmy się zastępem 369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego.

Kiedy dotarliśmy na miejsce zastaliśmy czubek jednego z przydrożnych drzew, który złamany zawisł nad drogą. W celu likwidacji zagrożenia na miejsce dodysponowany został kolejny zastęp z naszej jednostki, tym razem 369[M]67 SH18 Star.
Przy pomocy podnośnika możliwe było dostanie się na wysokość złamanej gałęzi i przy użyciu pilarki spalinowej sprowadzić ją na ziemię. Dodatkowo usuniętych zostało kilka mniejszych gałązek, które nie stanowiły bezpośredniego zagrożenia, ale mogły uszkodzić przejeżdżające tędy pojazdy.

Po uprzątnięciu drogi z drobnych gałązek i szyszek nasze działania zostały zakończone, a zastępy wróciły do strażnicy.

Dołącz do nas
Google+