OSP Słubice
Zerwana linia energetyczna w Juliszewie

Zerwana linia energetyczna w Juliszewie

Zapowiadany porywisty wiatr dał się we znaki również mieszkańcom gminy Słubice, przyczyniając się do powstawania niebezpiecznych sytuacji.

Dziś, 30-go stycznia, kilkanaście minut przed godziną 9:00, do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Płocku wpłynęło zgłoszenie o pożarze, który związany był ze słupem energetycznym. Dodatkowo do zdarzenia doszło nieopodal zabudowań, co stanowiło dodatkowe zagrożenie.

Do zgłoszenia udaliśmy się zastępem 369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego. Kiedy dotarliśmy nieopodal adresu zgłoszenia napotkaliśmy na kilka przeszkód. Po pierwsze dojazd bezpośrednio do miejsca zdarzenia był niemożliwy, z uwagi na rozmoknięty grunt, który mógł doprowadzić do zapadnięcia się wozu bojowego i kolejnych kłopotów. Dodatkowo dojazd blokowało powalone na drogę drzewo. Dokonane zostało rozpoznanie sytuacji. Okazało się, iż zerwana linia średniego napięcia intensywnie dymiła, co mieszkańcy wzięli za pożar. Przy pomocy detektora sprawdziliśmy obecność prądu w przewodzie i zabezpieczyliśmy miejsce. W tym czasie na miejsce dotarł zastęp 362[M]25 GCBA MAN z JRG nr 2 w Płocku oraz Pogotowie Energetyczne.

Do naszych zadań należało usunięcie z drogi powalonego drzewa, które uniemożliwiało dotarcie na miejsce pracownikom Zakładu Energetycznego. Następnie miejsce zostało przekazane pod opiekę pracowników ZE, a do nas wpłynęło kolejne zgłoszenie o zagrożeniu związanym z silnym wiatrem.

Dołącz do nas
Google+