OSP Słubice
Samochód wylądował w rowie

Samochód wylądował w rowie

Warunki na drogach są bardzo niesprzyjające, śnieg, błoto pośniegowe i lód doprowadzają do niebezpiecznych sytuacji.

Wczoraj, 15-go grudnia, kilkanaście minut po godzinie 14:00, otrzymaliśmy dyspozycję ze SK KM PSP w Płocku, aby udać się do miejscowości Grzybów, w gminie Słubice, gdzie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego. Ze zgłoszenia wynikało, że w pojeździe uwięziona jest osoba.

Do zdarzeni udaliśmy się zastępem 369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego.

Na miejscu zastaliśmy samochód osobowy marki Opel, który znajdował się w przydrożnym rowie. Na miejscu znajdował się również ZRM ze stacji w Iłowie. Po rozpoznaniu sytuacji okazało się, iż pojazdem podróżowały dwie osoby, które znajdowały się poza pojazdem. Samochód wyposażony był w instalację gazową. W pojeździe odłączony został akumulator oraz zakręcony został zawór zbiornika z gazem. Następnie miejsce zostało zabezpieczone i wprowadzony został ruch wahadłowy. W trakcie naszych działań na miejsce dotarły dwa zastępy z JRG nr 2 w Płocku oraz załoga policji z KP w Gąbinie.

Kierująca pojazdem wykonując manewr skrętu wpadła prawdopodobnie w delikatny poślizg i ominęła mostek prowadzący do posesji, tym samym lądując w rowie. Szczęśliwie po przeprowadzonych przez ratowników medycznych badaniach okazało się, iż żadna z osób podróżujących pojazdem nie została poszkodowana. Skończyło się na strachu i uszkodzonym pojeździe.

Kalendarzowa zima jeszcze się nie zaczęła, i mimo kilku lżejszych zim w poprzednich latach nikogo nie może dziwić śnieg i ujemne temperatury w grudniu. Niemniej jednak nieustannie należy informować o niekorzystnych warunkach na drodze oraz przypominać o zachowaniu szczególnej ostrożności.

Służby na miejscu zdarzenia:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP Słubice
362[M]21 GBA MAN TGM – JRG nr 2 w Płocku
362[M]25 GCBA MAN TGS – JRG nr 2 w Płocku
ZRM "P" Mercedes-Benz Sprinter – Falck stacja Iłów
Y208 Skoda Yeti – KP w Gąbinie

Dołącz do nas
Google+