OSP Słubice
Spłonął budynek mieszkalny

Spłonął budynek mieszkalny

Sezon grzewczy trwa, co niestety może doprowadzać do niebezpiecznych sytuacji związanych z możliwością powstania pożaru w budynkach mieszkalnych.

Wczoraj, 11-go listopada w godzinach popołudniowych otrzymaliśmy dyspozycję ze SK KM PSP w Płocku, aby udać się do miejscowości Leonów, w gminie Słubice, gdzie doszło do pożaru. Okazało się niestety, że doszło do pożaru budynku mieszkalnego.

Do zgłoszenia udaliśmy się zastępem 369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego.

Pierwszą poważną przeszkodą było dotarcie na miejsce. Budynek znajdował się w trudnym terenie, a nasiąknięta ziemia sprawiała, że dojazd stanowił nie lada wyzwanie. Kiedy dotarliśmy na miejsce zastaliśmy budynek, który całkowicie objęty był płomieniami. Osoby zamieszkujące budynek były na zewnątrz, a jedna z nich skarżyła się na powierzchowne oparzenia. Przy pomocy samochodu policyjnego przetransportowana ona została do utwardzonej drogi, gdzie pacjentem zajęła się załoga pogotowia. Przystąpiliśmy do podawania prądów wody na palący się budynek, jasne było, że dowożenie wody na miejsce będzie bardzo trudne, dlatego przy pomocy pompy pływające udało się pozyskiwać wodę z okolicznych rozlewisk. Na miejsce dotarł zastęp z OSP w Dobrzykowie i JRG nr 2 w Płocku. Niestety drugi zastęp z JRG nr 2 w Płocku utknął w trudnym terenie co uniemożliwiło dojazd kolejnemu zastępowi z OSP w Dobrzykowie. Finalnie wóz wyciągnięty został przy pomocy holownika z firmy ZYG-POL z Gąbina.

Na miejscu pożar został opanowany, elementy konstrukcyjne części budynku zostały rozebrane, tak aby nie zagrażały bezpieczeństwu, a pogorzelisko dokładnie przelane. Niestety budynek oraz jego wyposażenie spłonęły doszczętnie.

Służby na miejscu zdarzenia:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP Słubice
369[M]45 GCBA Tatra – OSP Dobrzyków
369[M]44 GBA MAN – OSP Dobrzyków
362[M]21 GBA MAN TGM – JRG nr 2 w Płocku
362[M]25 GCBA MAN TGS – JRG nr 2 w Płocku
362[M]60 SLRr Nissan Navara – JRG nr 2 w Płocku
Policja – KP w Gąbinie
Holownik – ZYG-POL Gąbin

Dołącz do nas
Google+