OSP Słubice
Dachował samochód osobowy

Dachował samochód osobowy

Dziś, 4-go listopada w godzinach porannych otrzymaliśmy dyspozycje ze SK KM PSP w Płocku, aby udać się do miejscowości Bończa, gdzie doszło do zdarzenia drogowego.

Do zgłoszenia udaliśmy się zastępem 369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego.

Do zdarzeniu doszło w miejscowości Bończa w gminie Słubice, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 575. Z niewyjaśnionych przyczyn kierujący samochodem marki Audi, poruszając się od strony Płocka w kierunku Słubic, zjechał z drogi i dachował w przydrożnym polu.

W miejscowości Bończa znalazł się w pierwszej kolejności nasz druh, który na miejsce dotarł własnym samochodem oraz policja. Następnie do zdarzenia dojechały zastępy z OSP w Słubicach i OSP w Gąbinie. Przystąpiliśmy do działań, okazało się, iż w pojeździe uwięziona jest osoba poszkodowana. Pojazd został ustabilizowany, a druhowie przystąpili do próby wydobycia poszkodowanego. W tym czasie na miejsce dotarła również karetka pogotowia. W celu uwolnienia osoby uwięzionej niezbędne było użycie sprzętu hydraulicznego. Następnie poszkodowany przetransportowany został na deskę i przekazany załodze pogotowia ratunkowego. Na miejsce dotarły również dwa zastępy z JRG nr 2 w Płocku. W związku z tym, że samochód wyposażony był w instalację gazową, miejsce zostało zabezpieczone przy pomocy linii szybkiego natarcia. Kolejnym etapem było zakręcenie zaworu butli gazowej, odłączenie akumulatora i postawienie pojazdu na koła. Ostatnim zadaniem z naszej strony była pomoc w załadowaniu pojazdu na lawetę pomocy drogowej.

Z nieoficjalnych informacji wynika, iż poszkodowany nie odniósł poważniejszych obrażeń. Do czasu zakończenia działań przez nasz zastęp znajdował się w karetce pod opieką ratowników medycznych.

Po zakończeniu działań zastęp wrócił do strażnicy.

Służby na miejscu zdarzenia:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP Słubice
369[M]40 GLBM-Rt Mercedes-Benz Sprinter – OSP Gąbin
362[M]21 GBA MAN TGM – JRG nr 2 w Płocku
362[M]25 GCBA MAN TGS – JRG nr 2 w Płocku
Y208 Skoda Yeti – KP w Gąbinie
Ambulans „P” Falck Medycyna – Stacja Iłów
Pomoc drogowa

Dołącz do nas
Google+