OSP Słubice
Nieuważny kierowca ciężarówki zablokował drogę

Nieuważny kierowca ciężarówki zablokował drogę

Niestety zmrok i padający deszcz nie pomagają kierowcą, szczególnie samochodów ciężarowych podczas wykonywania manewrów.

Wczoraj, 1-go listopada w późnych godzinach wieczornych otrzymaliśmy dyspozycję ze stanowiska kierowania KM PSP w Płocku, aby udać się na ul. Płocką w Słubicach gdzie zablokowana jest droga.

Do zdarzenia udaliśmy się zastępem 369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego.

Kiedy dotarliśmy na miejsce zastaliśmy ciągnik siodłowy marki MAN z naczepą, który całkowicie blokował drogę wojewódzką nr 575. Okazało się, iż koła naczepy z jednej strony zawisły nad rowem, a sama naczepa znacznie pochyliła się na bok. Kierowca ciężarówki opuszczając fermę drobiu, przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych, nie wyliczył odległości kół naczepy od przydrożnego rowu. W pierwszej kolejności zabezpieczyliśmy miejsce zdarzenia pachołkami oraz flarami ostrzegawczymi. Droga w tym miejscu była całkowicie nieprzejezdna. W związku ze znacznymi gabarytami pojazdu należało przeprowadzić dokładne rozpoznanie sytuacji, ponieważ grunt jest bardzo rozmoknięty. W trakcie naszych działań na miejsce dotarł zastęp 362[M]21 GBA MAN TGM z JRG nr 2 w Płocku oraz policja z Komisariatu Policji w Gąbinie. Zapadła decyzja o próbie wyciągnięcia pojazdu. Ciągnik miał zostać pociągnięty przez inny samochód ciężarowy, natomiast tył naczepy miał zostać zaasekurowany przez stalową linę przyczepioną do samochodu gaśniczego. Pierwsze dwie próby zakończyły się niepowodzeniem, gdyż pojazdom brakowało przyczepności na śliskiej nawierzchni, jednakże trzecie podejście zakończyło się sukcesem i udało się wydobyć naczepę z rowu. Kierowca pojazdu został ukarany mandatem karnym.

Po zakończeniu działań sprzątnięte zostało oznakowanie ostrzegawcze, a zastęp wrócił do strażnicy.

Służby na miejscu zdarzenia:
369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP Słubice
362[M]21 GBA MAN TGM – JRG nr 2 w Płocku
Y208 Skoda Yeti – KP w Gąbinie

Dołącz do nas
Google+