OSP Słubice
Kolizja na skrzyżowaniu

Kolizja na skrzyżowaniu

Niestety w tym roku, na terenie naszej gminy, notujemy znacznie zwiększoną ilość interwencji dotyczących zdarzeń drogowych, szczęśliwie większość to kolizje, w których nie ma osób poszkodowanych.

17-go października w godzinach wieczornych otrzymaliśmy dyspozycję od dyżurnego, aby udać się do miejscowości Łaziska, gdzie doszło do zdarzenia drogowego, którego efektem był wyciek płynów eksploatacyjnych.

Do zdarzenia udaliśmy się zastępem 369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego.

Kiedy dotarliśmy na miejsce zastaliśmy dwa uszkodzone samochody osobowe marki Fiat. Jeden z pojazdów przemieszczał się od miejscowości Studzieniec w kierunku miejscowości Wólka, drogą powiatową - z pierwszeństwem, natomiast drugi jechał od miejscowości Budy, w kierunku ul. Górnej w Słubicach, drogą gminną - podporządkowaną. Niestety doszło do wymuszenia pierwszeństwa i zderzenia obu pojazdów. Na miejscu odłączony został akumulator w jednym z pojazdów, zneutralizowane zostały płyny eksploatacyjne oraz jeden z pojazdów został usunięty po za drogę. Dodatkowo przez pewien czas na miejscu wprowadzony był ruch wahadłowy.

Po zakończeniu działań zastęp wrócił do strażnicy.

Dołącz do nas
Google+