OSP Słubice
Skutki orkanu Ksawery

Skutki orkanu Ksawery

Jak informowaliśmy wcześniej, w nocy z czwartku na piątek, nad Polskę nadciągnął orkan Ksawery, który przyczynił się do powstania silnych porywów wiatru.

W godzinach nocnych, 6-go października do dyżurnego Straży Pożarnej w Płocku wpłynęło zgłoszenie o złamanej gałęzi, która znajduje się w miejscu nieoświetlonym, na drodze w miejscowości Grabowiec w gminie Słubice. Zgodne z decyzją dyżurnego udaliśmy się w miejsce zaistnienia zdarzenia zastępem 369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego.

Na miejscu zastaliśmy złamaną z przydrożnego drzewa gałąź, która utrudniała przejazd. W celi likwidacji zagrożenia, gałąź, przy pomocy pilarki spalinowej, pocięta została na drobniejsze części i usunięta została po za drogę. Dodatkowo w okolicy było kilka mniejszych gałęzi, które również usunięte zostały po za drogę.

Po zakończeniu działań zastęp wrócił do strażnicy.

Szczęśliwie było to jedyne zgłoszenie jakie wpłynęło do nas w związku z silnym wiatrem. Z informacji wynika, iż w skali całego powiatu odnotowano kilkanaście zgłoszeń, co pokazuje, że noc w naszym regionie minęła stosunkowo spokojnie.

Dołącz do nas
Google+