OSP Słubice
Kolejny raz szerszenie stanowią zagrożenie

Kolejny raz szerszenie stanowią zagrożenie

Kilka cieplejszych dni wystarczyło, aby szerszenie zaczęły ponownie stanowić zagrożenie dla ludzi.

Wczoraj, 28-go sierpnia otrzymaliśmy dyspozycję ze SK KM PSP w Płocku, aby udać się do miejscowości Nowosiadło, w gminie Słubice, gdzie zagrożenie dla mieszkańców stanowią szerszenie. Do zgłoszenia udaliśmy się zastępem 369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego.

Kiedy dotarliśmy na miejsce okazało się, iż owady wybudowały swoje gniazdo w przydrożnym drzewie. Stanowiły one zagrożenie dla dzieci, które przemieszczały się tamtędy do szkoły, pieszych, rowerzystów oraz dla mieszkańców okolicznych budynków. Owady sprytnie wybudowały gniazdo w pustce wewnątrz drzewa co znacznie utrudniło jego usunięcie. Ratownik w kombinezonie ochronnym, przy pomocy drabiny, dostał się na wysokośc gniazda i ogłuszył owady przy pomocy środka chemicznego. Następnie przy pomocy łomu oddzielił gniazdo od drzewa i częściowo je usunął. Pozostała część została odizolowana od otoczenia zewnętrznego.

Po raz kolejny przestrzegamy przed usuwaniem gniazd szerszeni oraz os na własną rękę. Są to groźne owady stanowiące często śmiertelne niebezpieczeństwo i próba podejścia do gniazda bez specjalnego kombinezonu ochronnego może skończyć się bardzo źle.

Dołącz do nas
Google+