OSP Słubice
Zdarzenie drogowe w miejscowości Budy

Zdarzenie drogowe w miejscowości Budy

Niestety po raz kolejny potwierdza się, że im lepsze warunki pogodowe, tym łatwiej o wypadek. Tak było również i w tym przypadku.

Dziś, 19-go września w godzinach porannych otrzymaliśmy dyspozycję ze SK KM PSP w Płocku, aby udać się do miejscowości Budy, w gminie Słubice, gdzie doszło do wypadku drogowego w ciągu drogi wojewódzkiej nr 575. Do zdarzenia udaliśmy się zastępem 369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego.

Kiedy dotarliśmy, na miejscu pracował już patrol policji. Zastaliśmy dwa uszkodzone samochody osobowe, jeden z nich marki Volkswagen, drugi marki Skoda. VW znajdował się w przydrożnym rowie, na dachu, natomiast Skoda, mocno uszkodzona, częściowo na drodze. Ustaliliśmy, iż w zdarzeniu nie ma osób poszkodowanych. W pierwszej kolejności miejsce zostało zabezpieczone oraz odłączony został akumulator w jednym z pojazdów. Dostęp do drugiego był mocno utrudniony. W związku z tym byliśmy w pełnej gotowości do podjęcia działań gaśniczych w przypadku zapłonu pojazdu. W trakcie naszych działań na miejsce dotarł również zastęp z JRG nr 2 w Płocku. Wspólnymi siłami udało się wydobyć samochód z przydrożnego rowu, postawić na koła oraz usunąć w miejsce bezpieczne, po za drogę. W miejsce bezpieczne usunięty został również drugi z pojazdów, a droga posprzątana została z drobnych elementów. Na tym nasze działania zostały zakończone, a na miejscu pozostał patrol Ruchu Drogowego z KM Policji w Płocku.

Z nieoficjalnych informacji wynika, iż do zdarzenia doszło podczas wykonywania manewru wyprzedzania, jednakże jest to bardzo ogólna i niepotwierdzona informacja. Warto zaznaczyć, że do zdarzenia doszło na prostym odcinku drogi.

Zastępy na miejscy zdarzenia:
369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP Słubice
362[M]21 GBA MAN TGM – JRG nr 2 w Płocku
Policja

Dołącz do nas
Google+